Image default
ManşetSpor

Tek maçta 2 kayıp: Türkiye, dünya sıralamasında liderlik fırsatını tepti

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Milletler Ligi’nin üçüncü haftasında Brezilya karşısında istediği sonucu elde edemedi. Filenin Sultanları, Bangkok’ta düzenlenecek finallerde oynayacak. Türkiye’nin Çin’e yenilmesiyle dünya sıralamasında birinciliği ele geçiren Brezilya, bu galibiyetle liderliğini perçinledi.

Tek maçta 2 kayıp: Türkiye, dünya sıralamasında liderlik fırsatını tepti

A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi’nin (VNL) üçüncü haftasında oynadığı son maçta Brezilya’ya 3-0 mağlup oldu. Ancak bu yenilgiye rağmen ay-yıldızlı ekip, finallere yükselmeyi garantilemişti ve grup aşamasını 8 galibiyet, 4 mağlubiyetle tamamladı.

TÜRKİYE, FİNALLERİ GARANTİLEMİŞTİ

Hong Kong’da oynanan bu son karşılaşmada Türkiye, güçlü rakibi Brezilya karşısında istediği performansı sergileyemedi. Ancak grup aşamasında elde ettiği başarılı sonuçlar sayesinde finallere katılma hakkını elde etti. Ancak, zirve yarışındaki rakibi Brezilya’ya dünya liderliğini kaptırdı.

BREZİLYA NAMAĞLUP LİDER

Öte yandan, son VNL şampiyonu Türkiye’nin Çin’e yenilmesiyle liderliği ele geçiren Brezilya ise Filenin Sultanları’nı da yenerek yaptığı 12’de 12’lik galibiyet başarısı sonucunda dünya sıralamasında liderliğini pekiştirdi ve finallere de lider olarak gitmeye hak kazandı.

OLİMPİYAT KURA ÇEKİMİNİ ETKİLEYECEK

Grup aşamasının sıralaması, Paris 2024 Olimpiyatları kura çekimini etkileyecek dünya sıralamasını da belirleyecek. Japonya-ABD ve Çin-Polonya karşılaşmalarının ardından bu sıralama netleşecek.

2024 VNL Finalleri, 20-23 Haziran tarihleri arasında Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenecek. Türkiye, finallerde başarılı bir performans sergileyerek yeniden şampiyonluk hedefliyor.

 

KAYNAK: Haber Merkezi

Related posts

Binlerce kişinin emekliliği iptal ediliyor! Faiziyle geri ödeyecekler

admin

CHP’de akraba atamaları sürüyor: Kızını belediye başkan yardımcısı yaptı

admin

Fransa’dan İsrail’e yaptırım uygulanabilir mesajı

admin