GündemManşet

Benekli Ayhan’dan haber var! Isparta Valiliği ve ailenin avukatı açıkladı

Benekli Ayhan lakaplı Ayhan Koç sosyal medya fenomeni Isparta’da darp edildi. O anlar ise cep telefonu kameraları tarafından kaydedildi. Ayhan Koç ile ilgili Isparta Valiliği ve ailenin avukatı tarafından açıklama yapıldı.

Benekli Ayhan’dan haber var! Isparta Valiliği ve ailenin avukatı açıkladı

Olay, gece saatlerinde İstanbul Caddesi üzerinde bulunan bir eğlence mekanının önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, aralarında “Benekli Ayhan” lakaplı sosyal medya fenomeni Ayhan Koç’un da bulunduğu iki grup arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesinin üzerine iki kişinin Ayhan Koç’u dakikalarca darp ettiği anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Tekme ve yumrukların havada uçuştuğu kavgada Ayhan Koç aldığı darbeler sonucu baygınlık geçirdi.

Görüntülerde iki kadının ise kavgayı ayırmaya çalışması dikkatlerden kaçmadı.

AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Ailenin avukatını olduğunu belirten Şahin Polat, sosyal medya hesabından Ayhan Koç’un sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı. Avukat Şahin Polat, şunları kaydetti:

Benekli Ayhan Koç Ankara’da, durumu iyi arayan soran herkese çok teşekkür ediyor. Teyitsiz, doğrulanmayan bilgi paylaşılmamasını rica ediyor. Ben de herkese teşekkür ederim. Çok seveni var çok kişi aradı, ilgilendiler sağolsunlar.

Bu devletin kolluk kuvveti polisi, jandarması, adli yargı sistemi var. Kimse kendini kolluk veya yargı mercileri yerine koyup ucuz kahramanlıklar yapamaz. Hayatı sinema dizi oyuncusu gibi yaşadığını sanan şahıslar için yargımız gerekeni yapacaktır. Konuyu Türk Adaletine bırakalım.

UYUŞTURUCU İDDİALARI

Benekli Ayhan Koç hakkındaki uyuşturucu iddiaları asılsızdır. Kaldı ki hukukumuza göre de hakkında kesinleşmiş mahkeme kararı olmayan kişi hakkında masumiyet karnesi geçerlidir. Bu konuda yapılan paylaşımlar Anayasamızca korunan lekelenmeme hakkının ihlaline neden olur.

VALİLİK: ŞİKAYETTE BULUNMADIĞI ANLAŞILMIŞTIR

Isparta Valiliği de Ayhan Koç’un 2 kişi tarafından darbedilmesine iişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “Bazı sosyal medya hesaplarında, ‘Benekli Ayhan’ olarak bilinen A.K. isimli sosyal medya fenomeninin darp edildiğine yönelik görüntülerin paylaşıldığının tespit edilmesi üzerine yapılan araştırmada; söz konusu olayın 15.10.2023 tarihinde Isparta il merkezi Bahçelievler Mahallesi’nde meydana geldiği ve konuyla ilgili olarak emniyet birimlerimize iletilen bir müracaat ve şikayetin bulunmadığı anlaşılmıştır. A.K. ve olay sırasında yanında bulunan 2 kadın şahsın, saat 03.30 sıralarında taksi ile Burdur’a gittiği, A.K.’nin buradan saat 13.00 sıralarında otobüs ile Ankara yönüne hareket ettiği tespit edilmiştir. A.K.’nin olay sonrası hastane giriş kaydı bulunmamaktadır. Olayla ilgili 2 şüpheli şahsın kimlik tespiti yapılmış ve haklarında adli işlem başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

BENEKLİ AYHAN KİMDİR

Ayhan Koç, “Benekli Ayhan” olarak biliniyor. Ankara’daki köklü futbol kulüplerinden biri olan Ankaragücü’nün tutkulu bir taraftarı olan Ayhan Koç, Sivaslı bir ailede doğmuş olup, şu an Ankara’da yaşamını sürdürmektedir. 1980 doğumlu ve üç çocuk babasıdır.